REHABILITACJA

  • Kinesiology taping


Kinesiology taping to nowatorska metoda stosowana na podstawie przeprowadzonej diagnostyki tkanek miękkich, wykonanej przez terapeutę i późniejszej aplikacji plastrów na skórę. Plastry o właściwości zbliżonej do skóry mają wpływ na: zmniejszenie bólu, normalizuję napięcia mięśniowego, stabilizację stawu, wspomaganie pracy naczyń krwionośnych i limfatycznych, poprawę elastyczności skóry i blizn. Metoda ta, od dawna stosowana w sporcie (słynne już paski Balotelli’ego), jest teraz również dostępna dla wszystkich!
Zastosowanie:
- bóle wszystkich stawów
- bóle mięśni
- redukcja obrzęków i zastojów limfatycznych
- wspomaganie pracy mięśni
- korekcja pozycji stawów
- bóle menstruacyjne
- korekcja postawy
- blizny

  • Rehabilitacja ruchowa

Rehabilitacja ruchowa to podstawowa dziedzina rehabilitacji. Korzystają z niej chorzy po urazach i zabiegach ortopedycznych, osoby ze schorzeniami neurologicznymi, a nawet sportowcy, którzy po prostu dbają o zdrowie swoich mięśni i stawów.

- ćwiczenia ogólnokondycyjne
- ćwiczenia równoważne
- stretching
- instruktaż ćwiczeń

  • Elektroterapia


Galwanizacja
Jonoforeza
Elektrodiagnostyka
Elektrostymulacja
Przez skórna elektryczna stymulacja nerwów (TENS)
Prąd diadynamiczny (DD)
Prąd interferencyjny (ID)
Traberta
Kotza

  • Laseroterapia


Biostymulacja laserowa – naświetlanie wiązką laserową o długości fali świetlnej 655 nanometrów. Laser powoduje wzrost aktywności i liczebności populacji limfocytów T, dzięki którym wzmagają się procesy regeneracyjne. Biostymulacja powoduje także  wzrost  aktywności  i zwiększenie liczby fibroblastów oraz przyspieszenie syntezy kolagenu, efektem czego jest szybsze gojenie tkanki łącznej oraz lepsze właściwości mechaniczne nowo  powstałego  kolagenu. Laser wpływa poza tym na regenerację tkanki kostnej i komórek nerwowych.

Działanie lasera:
- przeciwbólowe
- przeciwzapalne i przeciwobrzękowe
- regenerujące (naprawcze)
- polepszające mikrokrążenie
- odczulające

Współpraca